Lin Engineering
Produkt-Nr.:
WO-4118C-01
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STEPPER MOTOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$64.5145
$64.5145
5
$63.4011
$317.0055
10
$62.28865
$622.8865
25
$61.17658
$1529.4145
50
$60.06413
$3003.2065
100
$59.17436
$5917.436
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Rotor Inertia | 2.5gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 2 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 1.669" x 1.669" (42.40mm x 42.40mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.220" (31.00mm) |
| NEMA Frame Size | 17 |
| Length - Shaft and Bearing | 0.945" (24.00mm) |
| Series | - |
| Accuracy | - |
| Type | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 115 / 812.1 |
| Mfr | Lin Engineering |
| Step Angle | 1.8° |
| Features | Flatted Shaft |
| Package | Tray |
| Coil Type | Bipolar |
| Base Product Number | WO-4118C |