Lin Engineering
Produkt-Nr.:
WO-4209S-01S
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STEPPER MOTOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$35.682
$35.682
5
$35.0702
$175.351
10
$34.45555
$344.5555
25
$33.84052
$846.013
50
$33.22511
$1661.2555
100
$32.73282
$3273.282
250
$31.994518
$7998.6295
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Rotor Inertia | 0.835gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 400 |
| Current Rating (Amps) | 670 mA |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 9.6 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 1.669" x 1.669" (42.40mm x 42.40mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.220" (31.00mm) |
| NEMA Frame Size | 17 |
| Length - Shaft and Bearing | 0.945" (24.00mm) |
| Series | - |
| Accuracy | - |
| Type | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 31 / 219 |
| Mfr | Lin Engineering |
| Step Angle | 0.9° |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Bipolar |
| Base Product Number | WO-4209S |