Lin Engineering
Produkt-Nr.:
WO-5718M-02S-RO
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STEPPER MOTOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$69.16
$69.16
5
$67.9687
$339.8435
10
$66.7755
$667.755
25
$65.58306
$1639.5765
50
$64.39062
$3219.531
100
$63.43663
$6343.663
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft | 0.236" (6.00mm) |
| Rotor Inertia | 6.6gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 2.1 A |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 1.8 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 2.252" x 2.252" (57.20mm x 57.20mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.850" (47.00mm) |
| NEMA Frame Size | 23 |
| Length - Shaft and Bearing | 0.827" (21.00mm) |
| Series | - |
| Accuracy | - |
| Type | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 173 / 1222 |
| Mfr | Lin Engineering |
| Step Angle | 1.8° |
| Features | Flatted Shaft |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Bipolar |
| Base Product Number | WO-5718M |