Lin Engineering
Produkt-Nr.:
WO-5718X-01S
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STEPPER MOTOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$59.7645
$59.7645
5
$58.7385
$293.6925
10
$57.70775
$577.0775
32
$56.677598
$1813.683136
64
$55.647143
$3561.417152
128
$54.82279
$7017.31712
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.250" (6.35mm) |
| Rotor Inertia | 3.1gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 2.8 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 2.252" x 2.252" (57.20mm x 57.20mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.860" (47.24mm) |
| NEMA Frame Size | 23 |
| Length - Shaft and Bearing | 0.795" (20.20mm) |
| Series | 5718 |
| Accuracy | - |
| Type | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 100 / 706 |
| Mfr | Lin Engineering |
| Step Angle | 1.8° |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Bipolar |
| Base Product Number | WO-5718X |