WP21-S010VA1-R8000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP21-S010VA1-R8000
Beschreibung:
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Auf Lager : 7889
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.023" (0.59mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Series WP21
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.6mm