WP21-S034VA1-R8000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP21-S034VA1-R8000
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.023" (0.59mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WP21
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.6mm