WP26-P024VA1-R15000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP26-P024VA1-R15000
Beschreibung:
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
Auf Lager : 14784
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.019" (0.48mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series WP26
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.6mm