WP27D-S050VA1-R15000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP27D-S050VA1-R15000
Beschreibung:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.028" (0.71mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WP27D
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm