WP2M028S102UC
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
WP2M028S102UC
Beschreibung:
POT 1K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 1/4-32
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.438" (11.12mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Rotation 295°
Series W
Power (Watts) 0.25W, 1/4W