WP3-P020VA1-R500
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP3-P020VA1-R500
Beschreibung:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.033" (0.84mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WP3
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 1mm