WP3-P030VA1-R500
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WP3-P030VA1-R500
Beschreibung:
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.033" (0.84mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series WP3
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 1mm