WQCW1005Z0G5N1TB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WQCW1005Z0G5N1TB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.1NH 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 900 MHz
Q @ Freq 52 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 5.1 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz