WQCW1005Z0J1N9TB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WQCW1005Z0J1N9TB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.9NH 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 900 MHz
Q @ Freq 65 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.04 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 1.9 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 11.3GHz