WQCW1608Z0J36NPB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WQCW1608Z0J36NPB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 36NH 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 38 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 36 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.08GHz