WQCW1608Z0J47NPB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WQCW1608Z0J47NPB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 47NH 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 38 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 47 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz