WQCW1608Z0J72NPB
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WQCW1608Z0J72NPB
Beschreibung:
INDUCTOR WIRE WOUND 72NH 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 72 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz