WR-L100P-VF-N1
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WR-L100P-VF-N1
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN PLUG 100POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WR
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 4mm