WR-L40P-VF-N1
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
WR-L40P-VF-N1
Beschreibung:
CONN PLUG 40POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 4mm