WR04X1R6 JTL
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WR04X1R6 JTL
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 1.6 OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 1.6 Ohms
Series WR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W