WR08X1R1 JTL
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
WR08X1R1 JTL
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 1.1 OHM 5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 1.1 Ohms
Series WR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W