WRD12D12-50W
HenLv Power
Produkt-Nr.:
WRD12D12-50W
Hersteller:
HenLv Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 50W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2.083A, 2.083A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr HenLv Power
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.15" L x 2.17" W x 0.57" H (80.0mm x 55.0mm x 14.5mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series WRD_S -50W
Power (Watts) 50 W