Apex Tool Group
Produkt-Nr.:
WRS1002X
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DESOLDER STATION 175W 2 CH 120V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Plug Type | Included, Not Specified |
| Supplied Tips/Nozzles | DX112 |
| Wattage | 175W |
| Control/Display Type | Digital |
| Product Status | Obsolete |
| Workstand | AKV80 |
| Includes | - |
| Series | Weller®, WRS |
| Type | Desoldering |
| Base Unit | WRS1002 |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Output | 24V |
| Mfr | Apex Tool Group |
| Supplied Iron, Tweezer, Handle | DXV80 |
| Temperature Range | 150°F ~ 1022°F (50°C ~ 550°C) |
| Features | ESD Safe, External Fan, Internal Air, LCD Display, LED Temperature Indicator, Temperature Lockout |
| Tip Cleaner | Sponge |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 120V |