Apex Tool Group
Produkt-Nr.:
WRS3000S
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SOLDER REWORK STA 300W 3 CH 120V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Plug Type | NEMA 5-15 |
| Supplied Tips/Nozzles | Sold Separately |
| Wattage | 300W |
| Control/Display Type | Analog |
| Product Status | Obsolete |
| Workstand | KH27, PH1201ESD |
| Includes | Iron Holder |
| Series | Weller®, WRS |
| Type | Desoldering, Rework (Hot Air), Soldering |
| Base Unit | WRS3000 |
| Number of Channels | 3 |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Apex Tool Group |
| Supplied Iron, Tweezer, Handle | DS1204AP, DS58, HAP1 |
| Temperature Range | 150°F ~ 850°F (66°C ~ 454°C) |
| Features | Internal Air, LED Indicator, Temperature Control |
| Tip Cleaner | Sponge |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 120V |