Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
WSA48-2-RM-N-BK-B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.2935
$8.2935
1000
$7.331625
$7331.625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | - |
| Actuator Type | Round, Button, Domed |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 13.42mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT (DB/DM) |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | WSA48 |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |