WSBS8518L1000JK60
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSBS8518L1000JK60
Beschreibung:
RESISTOR SHUNT 100 UOHM 5% 36W
Auf Lager : 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Applications Automotive AEC-Q200
Tolerance ±5%
Mounting Type Shunt Fixture, 60mm Pitch
Temperature Coefficient ±175ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 µOhms
Series Power Metal Strip®
Power (Watts) 36W