WSBS8518L1250JT60
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSBS8518L1250JT60
Beschreibung:
RESISTOR SHUNT 125 UOHM 5% 36W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Applications Automotive AEC-Q200
Tolerance ±5%
Mounting Type Shunt Fixture, 60mm Pitch
Temperature Coefficient ±175ppm/°C
Product Status Active
Resistance 125 µOhms
Series Power Metal Strip®
Power (Watts) 36W