WSBS8536L1250JK60
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSBS8536L1250JK60
Beschreibung:
250 UOHMS 5% 50W SHUNT, BATTERY
Auf Lager : 98
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Applications -
Tolerance ±5%
Mounting Type Shunt Fixture, 60mm Pitch
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Resistance 125 µOhms
Series WSBS8536
Power (Watts) 50W