WSC2515500R0FEB
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSC2515500R0FEB
Beschreibung:
RES 500 OHM 1% 1W 2515
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 500 Ohms
Series WSC
Power (Watts) 1W