Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSK1206R0200FEA18
Hersteller:
Paket:
1206
Charge:
-
Beschreibung:
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 1206
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.931
$0.931
10
$0.8208
$8.208
25
$0.75468
$18.867
50
$0.68856
$34.428
100
$0.59584
$59.584
250
$0.503158
$125.7895
500
$0.423719
$211.8595
1000
$0.352212
$352.212
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Temperature Coefficient | ±35ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Resistance | 20 mOhms |
| Series | WSK-HP |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | Vishay Dale |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |