WSK1206R0200FEA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSK1206R0200FEA18
Beschreibung:
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 1206
Auf Lager : 4523
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±35ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 20 mOhms
Series WSK-HP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W