WSK1206R0210FEA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSK1206R0210FEA18
Beschreibung:
RES 0.021 OHM 1% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±35ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 21 mOhms
Series WSK-HP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W