WSK1206R0240FEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSK1206R0240FEA
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.024 OHM 1% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±35ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 24 mOhms
Series WSK
Power (Watts) 0.25W, 1/4W