WSL0603R0510FEA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL0603R0510FEA18
Beschreibung:
RES 0.051 OHM 1% 1/5W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W