WSL08055L000FEA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL08055L000FEA18
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 1% 1/4W 0805
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W