Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL0805R0100FEK
Hersteller:
Paket:
0805
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 1% 1/8W 0805
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.159
$1.159
10
$1.026
$10.26
25
$0.94354
$23.5885
50
$0.8607
$43.035
100
$0.7448
$74.48
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.018" (0.46mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 10 mOhms |
| Series | WSL |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Vishay Dale |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |