WSL0805R1200FTB
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL0805R1200FTB
Beschreibung:
RES 0.12 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 120 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W