WSL1206R0440DBA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL1206R0440DBA18
Beschreibung:
RES 0.044 OHM 0.5% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 44 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W