Apex Tool Group
Produkt-Nr.:
WSM1CN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SOLDER STATION 40W 1 CH 100-240V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Plug Type | NEMA 5-15 |
| Supplied Tips/Nozzles | RT3 |
| Wattage | 40W |
| Control/Display Type | Digital |
| Product Status | Obsolete |
| Workstand | Included, Not Specified |
| Includes | AC Power Supply/Charger, Iron Holder |
| Series | Weller®, WSM |
| Type | Soldering |
| Base Unit | WSM1C |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output | 12V |
| Mfr | Apex Tool Group |
| Supplied Iron, Tweezer, Handle | WMRP |
| Temperature Range | 201°F ~ 750°F (50°C ~ 400°C) |
| Features | Auto Off, LCD Display, Rechargeable, Temperature Lockout, Touch Screen |
| Tip Cleaner | Scouring Pad |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 100 ~ 240V |