SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WT27-2R830
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR PROXIMITY 1M RELAY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C (TA) |
| Ingress Protection | IP65 |
| Response Time | 6ms |
| Sensing Distance | 3.937" ~ 39.370" (100mm ~ 1m) |
| Output Configuration | Relay - Dark-ON/Light-ON |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Red LED |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | Connector |
| Series | W27-2 |
| Voltage - Supply | 24V ~ 240V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | - |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Base Product Number | WT27 |