SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WT2F-N140
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR PROXIMITY 18MM NPN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C (TA) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Distance | 0.079" ~ 0.709" (2mm ~ 18mm) |
| Output Configuration | NPN |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Red (660nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | W2 Flat |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | - |
| Base Product Number | WT2F |