SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WTB27-3F2611
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR PROXIMITY 1.6M PNP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C (TA) |
| Ingress Protection | IP65 |
| Response Time | 1.5ms |
| Sensing Distance | 1.181" ~ 62.992" (30mm ~ 1.6m) |
| Output Configuration | PNP |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | Connector |
| Series | W27-3 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | - |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Base Product Number | WTB27 |