SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WTB4SL-3P1161
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR PROXIMITY 300MM PNP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C (TA) |
| Ingress Protection | IP66 |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Distance | 0.984" ~ 11.811" (25mm ~ 300mm) |
| Output Configuration | PNP |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Red Laser Diode (650nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | W4SL-3 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, 5-Turn Potentiometer |
| Base Product Number | WTB4SL |