SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WTB9M4-3P1111
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR PROXIMITY 500MM PNP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C (TA) |
| Ingress Protection | IP66 |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Distance | 0.787" ~ 19.685" (20mm ~ 500mm) |
| Output Configuration | PNP |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | W9-3 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, 5-Turn Potentiometer |
| Base Product Number | WTB9M4 |