WW12JT6R20
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WW12JT6R20
Beschreibung:
RES 6.2 OHM 5% 0.4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.2 Ohms
Series WW
Power (Watts) 0.4W