Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
WW1A24A-D8
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | 0.355" (9.0mm) |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | WW |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 570gf |
| Overtravel | 0.079" (2.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | Button Guard |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | WW1A24 |
| Differential Travel | - |