Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
WW1K05D-D9
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT 3PST 100MA 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$28.9085
$28.9085
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.355" (9.0mm) |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | 3PST-2NO/1NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | WW |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | 907gf |
| Overtravel | 0.079" (2.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | Button Guard |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | WW1K05 |
| Differential Travel | - |