Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
WZ-RX-D584
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
BASIC SWITCH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | WZ |
| Switch Function | On-Mom |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | WZ-R |