Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
X-10GM-B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 30V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$31.3405
$31.3405
10
$23.50775
$235.0775
25
$21.54904
$538.726
40
$20.243075
$809.723
80
$18.937062
$1514.96496
230
$18.284032
$4205.32736
440
$17.631031
$7757.65364
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.831" (21.1mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | X |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 220gf |
| Overtravel | 0.217" (5.5mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | X-10G |
| Differential Travel | 0.083" (2.1mm) |