Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
X-10GQ22
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 30V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$41.8475
$41.8475
10
$31.3823
$313.823
25
$28.76714
$719.1785
40
$27.023462
$1080.93848
80
$25.280098
$2022.40784
230
$24.40835
$5613.9205
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 1.313" (33.4mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Release Force | 114gf |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 10A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | X |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 510gf |
| Overtravel | 0.141" (3.6mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.035" (0.9mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | X-10G |
| Differential Travel | 0.007" (0.18mm) |