Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
X-10GW
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 30V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$31.3405
$31.3405
10
$23.50775
$235.0775
25
$21.54904
$538.726
50
$20.24298
$1012.149
100
$18.937015
$1893.7015
250
$18.284042
$4571.0105
500
$17.631031
$8815.5155
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.831" (21.1mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Release Force | 14gf |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | X |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 110gf |
| Overtravel | 0.190" (4.8mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.154" (3.9mm) |