Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
X9259UV24IT1
Hersteller:
Paket:
24-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300ppm/°C |
| Tolerance | ±20% |
| Number of Taps | 256 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Series | XDCP™ |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Features | Selectable Address |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 220 (Max) |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Taper | Linear |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | X9259 |